وب کلیک

وب کلیک | سئو سایت چیست و چه کاربردی دارد؟

۱۸ مرداد ۱۳۹۷

با پیشرفت روز افزون وب سایت های اینترنتی اکثر کارهای ما در این فضا و فضای مجازی انجام می گیرد، با پر بازدید انجام گرفتن فضای مجازی و وب سایت ها نیاز زیاد زیادی به سئو سایت و تولید محتوایی می باانجام گرفت که موتورهای جست و جو سریع تر وب سایت شما را برای مخاطبان به نمایش بگذارد.

سئو سایت چیست؟

سئو سایت یا دستکاری موتورهای جست و جو را می توان به این شکل تعریف کـــرد: مجوعه روش هایی که به منظور تغییر هستراتژیک محتوای سایت ها بر روی محتواهای این وب سایت ها انجام می گیرد، سئو سایت می گویند. دنبال از این انجام این روش ها و به اصطلاح  سئو سایت این می باانجام گرفت که در هنگام سرچ کلید واژه ها یا موضوع وب سایت شما در موتورهای جست و جو، وب سایت شما در صفحات و گزینه های نخستیه برای کاربر به نمایش در بیاید. شاید با گفتن این تعریف از سئو سایت فرض کنید که این روش ها روش های فریب دادن موتور جست و جو می باانجام گرفت و غیر اخلاقی هست ولی باید بدانید که این طور نیست و این روش ها در دنیای امروزی تکمیلاً شناخته انجام گرفته می باشند و موردهستفاده در پایانی موتورهای جست و جو می باشند.

سئو سایت

تاریخچه شروع سئو سایت

نخستین شروع کار موتورهای جست و جو به سال ۱۹۹۰ باز می گردد، این موتورها به سرعت در فضای اینترنت محبوب انجام گرفتند و طرفداران زیاد زیادی پیدا کـــردند، نخستین سئو سایت در این موتورهای جست و جو به روش حروف الفبا انجام می انجام گرفت و اگر مثلاً محتوای شما دارای عبارت AAAAA می بود در رده های بالای صفحات جست و جو انجام گرفته توسط موتور جست و جو قرار می گرفت.

به تدریج با پیشرفت موتورهای جست و جو و به روز انجام گرفتن این موتورها و تأسیس موتورهای جست و جوی جدید همانند گوگل، روش های جست و جو نیز تغییر پیدا کـــرد و دیگر به روش ساده حروف الفبا این جست و جو انجام نمی انجام گرفت بلکه بستگی به محتوای کلی که شما در وب سایتتان دارید، جست و جو انجام می شود. به این ترتیب با به وجود آمدن این روش های جست و جو، سئو سایت نیز تغییر پیدا کـــرد و روش های دشوار تر و به صورت حتم کاربردی تری برای سئو سایت به وجود آمد.

سئو سایت

اگر دارای وب سایتی می باشید حتماً این مشکل را تجربه کـــرده اید که وب سایت شما در روزهای نخست در صفحات آخر موتورهای جست و جو قرار دارد و وب سایت های دیگر در صفحات نخست می باشند. با ادامه این روند مشاهده می کنید که وب سایت شما در این رده بندی بالا نمی آید دلیل که وب سایت هایی که در صفحات نخست می باشند به دلیل این که بازدید های افزایشی دارند همچنان در صفحات نخست باقی می مانند و شما که در صفحات آخر هستید. این جهست که می توانید با یک سئو سایت حرفه ای و معقول، رتبه بندی سایت خود را در لیست جست و جوها تغییر دهید.

سئو سایت

انواع سئو سایت

سئو سایت را می توان به تعداد دسته حیاتی تقسیم کـــرد: نخستین دسته از سئوی محتوای سایت، سئوی درون صفحه می باانجام گرفت که به طور مستقیم بر روی کدها و محتوای شما تأثیر می گذارد، دسته دیگر، سئوی برون صفحه می باانجام گرفت که بر روی مفاهیمی از قبیل سئوی صفحه تأإثیر دارد. نوع دیگر از سئو سایت، کلاه سفید می باانجام گرفت. افرادی که این سئو را انجام می دهند مطابق با قوانینی که موتورهای جست و جو تعیین کـــرده اند سئو را انجام می دهند و این کار تکمیلاً قانونی هست. دسته ی دیگر سئو، کلاه سیاه می باانجام گرفت. افرادی که این سئو را انجام می دهند از دستوراتی هستفاده می کنند که موتورهای جست و جو را فریب می دهند.