وب کلیک

وب کلیک | چگونه پسورد فراموش انجام گرفته ویندوز را گیمابی کنیم؟

۱۹ مرداد ۱۳۹۷

برای گیمابی پسورد ویندوز راه های زیادی وجود دارد. به صورت حتم این راه ها بستگی به نوع ویندوز شما دارند اما تقریباً اکثر مراحل برای همه یکسان هست. اگر شما هم رمز ویندوز خود را فراموش کـــرده اید، دیگر نگران نباشید. ما در این مطلب وب کلیک بهترین راه ها برای گیمابی پسورد ویندوز در نسخه های مختلف آن را به شما معرفی می کنیم.

پسورد یا کلمه عبور

پسورد رمزی هست که این روزها اشخاص برای محافظت از هشدارات شخصی خود در کامپیوترهای شخصی یا عمومی هستفاده می کنند. پسوردها معمولاً شامل حروف، اعداد و کاراکترها هستند. و بهترین پسوری یا همان کلمه عبور، ترکیب موارد نقل کرد انجام گرفت می باانجام گرفت.

مشکلی که این روزها برای پسوردها وجود دارد فراموش کـــردن آنها هست. اگر پسورد ویندوز خود را فراموش کـــردید باید به دنبال راهی برای گیمابی آن باشید. ما در این مطلب شما را با روش های گیمابی پسورد ویندوز آشنا می کنیم. برخی از افراد به محض فراموش کـــردن رمز ویندوز، ویندوز خود را عوض می کنند که این کار هم تایم زیادی از شما می گیرد و هم ممکن هست باعث از دست رفتن برخی از هشدارات شما شود.

شما با هستفاده از مطالب این مقاله می توانید رمز جدیدی برای ویندوز خود انتخاب کنید. ما در این مطلب روش گیمابی پسورد ویندوز ۷ و ۱۰ را به شما یاد می دهیم. به صورت حتم گیمابی پسورد ویندوز ۸ نیز مشابه ویندوز ۱۰ هست. پس این روش برای اکثر مخاطبان ویندوزها قابل هستفاده هست.

گیمابی پسورد ویندوز

گیمابی پسورد ویندوز ۷

برای گیمابی پسورد ویندوز ۷ در ابتدا باید یک system repair disc داشته باشید. در صورت لزوم می توانید از سیستم های دیگری که ویندوز ۷ روی آن ها نصب انجام گرفته هست، هستفاده کنید. به صورت حتم اگر ویندوز شما ۳۲ بیتی هست باید از یک ویندوز ۳۲ بیتی و اگر ۶۴ بیتی هست باید از یک ویندوز ۶۴ بیتی هستفاده کنید. در صورتی که با درست کـــردن system repair disc آشنا نیستید باید از مقاله های مرتبط با آن هستفاده کـــرده و شیوه انجام آن را تعلیم ببینید.

پس از آماده سازی system repair disc آن را اجرا کـــرده و حین اجرا یکی از کلیدهای کیبورد را مدتی فشار دهید تا صفحه System Recovery Options بالا بیاید. سپس آدرس درایوی که ویندوز روی آن نصب هست را انتخاب کنید.

گیمابی پسورد ویندوز

در صفحه بعد با گزینه Command Prompt رو به رو می شوید که باید آن را انتخاب کنید. سپس صفحه ای باز می شود که باید مطالب زیر را در آن تایپ کنید. دقت کنید که پس از وارد کـــردن هر متن باید دکمه Enter را بخانومید تا دستور اجرا شود.

گیمابی پسورد ویندوز

در این دستور باید به جای حرف x اسم درایو مورد نظر را وارد کنید.

گیمابی پسورد ویندوز

پس از انجام مراحل فوق برای گیمابی پسورد ویندوز باید سی دی که مربوط به System Repair Disc را از سیستم خارج کـــرده و کامپیوتر را یک بار ری هستارت کنید. پس از اینکه کامپیوتر روشن انجام گرفت صفحه ای به نام log on بالا آمده که باید گزینه Command Prompt را از آن انتخاب کنید.

در صفحه باز انجام گرفته دستور net user username newpassword را تایپ کنید. در این قسمت به جای username باید نام کاربر مورد نظر را وارد کنید پس از انجام این مراحل باید به جای کلمه newpassword رمز مورد نظر خود را وارد کنید، سپس دکمه اینتر را زده و صفحه Command Promot را ببندید و مجدداً با هستفاده از رمز عبور جدید وارد شوید. با این کار شما می توانید گیمابی پسورد فراموش انجام گرفته خود را به طور تکمیل انجام دهید.

اگر ویندوز سیستم شما ۱۰ هست و پسورد آن را فراموش کـــرده اید، باید این مراحل را طی کنید. در ویندوز ۱۰ مراحل کمی با ویندوز ۷ تفاوت دارد. ابتدا باید با هستفاده از یک سیستم دیگر به وب سایت مایکروسافت مراجعه کـــرده، ایمیل خود را وارد کنید و سپس گزینه Can’t access your account را از بین گزینه ها انتخاب کنید. ابتدا سؤالاتی از شما پرسیده می شود تا تشخیص دهند که سیستم مربوطه به شما تعلق دارد. پس از اینکه هویت شما ثابت انجام گرفت مایکروسافت به شما این امکان را می دهد که یک رمز عبور جدید برای سیستم خود انتخاب کنید.

 

گیمابی پسورد ویندوز

با هستفاده از مطالب نقل کرد انجام گرفته می توانید در پایانی ویندوزها گیمابی پسورد ویندوز را انجام دهید.