وب کلیک

وب کلیک | ۱۰ نکته‌ی حیاتی برای افزایش کارایی در VS Code

۲۱ مرداد ۱۳۹۷

در این مقاله وب کلیک قصد داریم به نکات حیاتی برای افزایش کارایی VS code بپردازیم، ۱۰ نکتهٔ حیاتی برای افزایش کارایی VS code که به آن می پردازیم در صورتی که رعایت شوند، این نرم افزار کدنویسی بازدهی زیاد بالایی را برای شما خواهند داشت، ویژال هستودیو یا  VS Codeبهترین نرم افزار در زمینه ویرایشگر متن، محسوب می شود. با وب کلیک همراه باشید.

نکات حیاتی برای افزایش کارایی در VS Code

در ادامه می خواهیم به نکات حیاتی برای افزایش کارایی VS code بپردازیم، که موجب می شود سیستم پلن نویسی کارایی بهتری داشته باانجام گرفت، VS Code به صورت متن باز در دسترس هست که می تواند مزیت حیاتیی در پلن نویسی محسوب شود.

۱- تسلط بر Command Palette در  Vs Code

VS Code مانند نرم افزارهای مشابه قسمتی به نام Command Palette دارد که بدون هستفاده از ماوس می توان دستورات را وارد کـــرد. جهت اجرای این قسمت می توانید کلید ترکیبی Ctrl+Shift+P را فشار دهید و دستور مورد نظر را وارد کنید و گزینه ها بروزرسانی شوند.

افزایش کارایی VS code

۲- ساخت پوشه Working Project

یکی از نکات حیاتی برای افزایش کارایی VS code ساخت پوشه Working Project هست، به نوار File > Open Folder مراجعه کنید، پوشه دلخواهی را انتخاب کنید، پوشه ای که انتخاب می کنید به اسم پروژهٔ در حال اجرا بارگذاری خواهد انجام گرفت و می توانید به پایان فایل و زیر فایل ها بدون مراجعه به File Explorer دسترسی داشته باشید.

افزایش کارایی VS code

۳- نمایش تعداد فایل مختلف به‌صورت یکجا

یکی دیگر از نکات حیاتی برای افزایش کارایی VS code نحوه نمایش تعداد فایل مختلف به صورت یکجا هست. این ویرایشگر متنی از فایل های مختلفی پشتیبانی می کند و به وسیله واسطهٔ مبتنی بر تب، امکان انتخاب فایل ها وجود دارد، VS Code از امکان ساید بای ساید نیز برخوردار هست.

افزایش کارایی VS code

۴- ویرایش تعداد خط به‌صورت یکجا

اگر لازم هست که تعداد متن یکسان در سند درج کنید یا حذف کنید این مورد نیز امکانپذیر هست، کافیست تعدادی اشاره گر ساخته شود برای این کار دکمه Alt را نگه دارید و روی متن مورد نظر کلیک کنید، هر کلیک یک اشاره گر می سازد.

افزایش کارایی VS code

۵- هستفاده از تعریف  (Definition)

یکی دیگر از نکات حیاتی برای افزایش کارایی VS code هستفاده از تعریف هست. زمانی در پلن نویسی امکان دارد که شما با یک متغییر ناشناخنه رو برو شوید، در این هنگام فایل مورد نظر را با جست و جو پیدا کنید و یا متغییر را با موس انتخاب کنید زمانی که کلید F12 را فشار می دهید، تعریف آن را نیز خواهید دید. با کلید ترکیبی Shift + F12 نیز می توانید مراجع مربوط به متغییر تعریف انجام گرفته را پیدا کنید.

افزایش کارایی VS code

۶- تغییر نام پایان رویدادها

تغییر نام پایان رویدادها از دیگر نکات حیاتی برای افزایش کارایی VS code محسوب می شود، برای این که در یک پروژه برای باخانومویسی کار دشواری نداشته باشید، یک متغییر را انتخاب کـــرده و کلید F2 را فشار داده و ویرایش کنید بر این اساس همه نمونه های مشابه از متغییر در پروژه تغییر خواهد کـــرد.

افزایش کارایی VS code

۷- جست‌وجو در میان فایل‌های انبوه

با فشردن کلید Ctrl + F ‌ می توانید فایل های جاری را جست و جو کنید و با هستفاده از Ctrl + Shift +F می توانید در پایان فایل های موجود جست و جو انجام دهید که یکی از نکات حیاتی برای افزایش کارایی VS code می باانجام گرفت.

افزایش کارایی VS code

۸- هستفاده از خط فرمان در VS Code

از سایر امکانات برای افزایش کارایی VS code می توانیم به داشتن یک ترمینال یکپارچه اشاره کنیم که در ویندوز به نام Command Prompt در لینوکس Bash prompt نمایش داده می شود که در پوشه Current working project در صورت فعال بودن پروژه واقع انجام گرفته هست.

افزایش کارایی VS code

۹- نصب یک Theme جدید در  VS Code

در این ویرایشگر متن همچنین می توانید یک تم یا زمینه برای متمایز کـــردن متن ها و کد منبع هستفاده کنید، با تم می توانید کارایی خود را افزایش دهید.

افزایش کارایی VS code

۱۰- نصب توسعه‌های شخص ثالث در  VS Code

یکی دیگر از ویژگی های افزایش کارایی VS code  قابلیت گسترش آن از طریق توسعه شخص ثالث می باانجام گرفت، در VS code می توانید به جست و جویآن بپردازید، پنل توسعه از طریق کلید ترکیبی Ctrl + Shift + X در دسترس هست.

افزایش کارایی VS code